Bon : خوب
soir : عصر

عصر بخیر دوستان 

ادامه ی داستان آموزش فرانسه ی من  
تعطیلات نوروزی بود که فرصت کردم و سی دی های میشل توماس رو با شور و شوق فراوان گوش کردم و هر روز یک ساعت یا بیشتر تمرین می کردم. 

برای خواندن ادامه مطلب را در پایین کلیک کنید 

سی دی مقدماتی رو براحتی تموم کردم ولی همه چیز به خوبی و خوشی  پیش نرفت. اواسط سی دی پیشرفته بود که مشکلات گرامری زمان فعل ( گذشته حال آینده ) شروع شد و باعث شد با وجود علاقه ی زیاد دوباره یادگیری رو قطع کنم 


ششمین اقدام من برای یادگیری فرانسه :

دانلود سی دی های صوتی آموزش زبان فرانسه با روش پیمزلر

حدود 15 درس گوش کردم. با وجود اینکه متد قدیمی هست ولی به نظرم خیلی مفید بودند و حتی مزیت هایی داشتند که آدم رو مجاب می کرد ادامه بده. ( بعدا در مورد هر روشی که اینجا نوشتم مفصل می نویسم )

برای دانلود آموزش فرانسه با روش پیمزلر کلیک کنید.

دلیل اینکه ادامه ندادم این بود که امتحانهای ترم نزدیک شد و مجبور شدم قطع کنم 

هفتمین اقدام من :

دانلود سی دی های صوتی آموزش فرانسه با پائول نابل
شانس دوباره به من رو کرد و اینبار روش سریع و آسان دیگه ای رو برای یادگیری فرانسه پیدا کردم. این روش شباهت زیادی با روش میشل توماس داره. شاید آقای نوبل این روش رو از روی آقای توماس کپی کرده ولی از حق نگذیریم بهتر و ساده تر کرده. با این روش تونستم مشکل زمان ها رو حل کنم 


هشتمین اقدام من  :

دانلود مجموعه ویدیویی French in action
این مجموعه بدون اینکه کلمه ی غیر فرانسه بکار ببرد فرانسه آموزش می دهد. روش جذابی هست ولی شرط یادگیری این هست که با شنیدن مکالمه های فرانسه بین بازیگران مضطرب نشید و فکر نکنید یاد گرفتن فرانسه با این روش بیهوده است.